Pilates Sertifika Programı

Pilates dünyada sağlık ve üst düzey performans konularında pozisyonlanan ve ünlenen bir egzersiz disiplini.Giderek daha çok insan pilates yapıyor ve de giderek daha çok insan pilates eğitmeni olmak istiyor.

Bir pilates eğitmeninin hem sağlık sorunu olan üye ile, hem de üst düzey performans gösteren sporcu-dansçı ile çalışabilmesi için anatomiden hastalıklara, spor yaralanmalarından atletik performansa kadar geniş bir alanda, nitelikli bilgiye ihtiyacı var.

Uzun senelere dayanan tecrübemiz sonucunda, pilates, fizik tedavi, rehabilitasyon, manuel terapi ve danstan oluşan bir sentez yapma şansımız oldu. Bu birikim ile Serotonin Akademi Pilates Sertifika Programı’nı hazırladık.

Serotonin Akademi sertifikası almaya hak kazanan pilates eğitmeni programın sonunda:

-İyi anatomi ve iyi biyomekanik bilecek

-Hareket sistemi hastalıkları ve egzersizleri hakkında yetkin olacak.

-Çok iyi bir klasik pilates repertuarının yanısıra, güncel ve çağdaş egzersiz repertuarına da sahip olacak.

Çağdaş bir meslek sahibi olmak, üyesinin fiziksel, zihinsel ve sosyal dünyasında fark yaratmak isteyen pilates eğitmen adaylarını Serotonin Akademi’ye bekliyoruz.

 

Modül 1: Hareket Anatomisi ve Kadavra eğitimi (18 saat) ve Mat-Reformer ve Cadillac kullanımının ilk basamağı  olan egzersizlerden oluşur.  Ayrıca omurga biyomekaniğine ve omurga rahatsızlığı olan üyelerle güvenli çalışma prensiplerine giriş yapılır. (62 saat)

Modül 2: Mat-Reformer-Cadillac ikinci basamak egzersizlerinden oluşur. (54 saat)

Modül 3: Chair ve Barrel egzersizlerinden oluşur. (24 saat)

Modül 4: Tüm pilates ekipmanlarının ileri düzey egzersizleri ile birlikte; spor ve performans gibi özel hedefe yönelik protokollerden oluşan, kondisyon, kardiyo programı ve fonksiyonel çalışma. (40 saat)