Pilates Sertifika Programı

Pilates dünyada sağlık ve üst düzey performans konularında pozisyonlanan ve ünlenen bir egzersiz disiplini.Giderek daha çok insan pilates yapıyor ve de giderek daha çok insan pilates eğitmeni olmak istiyor.

Bir pilates eğitmeninin hem sağlık sorunu olan üye ile, hem de üst düzey performans gösteren sporcu-dansçı ile çalışabilmesi için anatomiden hastalıklara, spor yaralanmalarından atletik performansa kadar geniş bir alanda, nitelikli bilgiye ihtiyacı var.

8 yıllık deneyimimiz sırasında; pilates, fizik tedavi, rehabilitasyon, manuel terapi ve dans’tan oluşan bir sentez yapma şansımız oldu. Bu birikim ile bu yıl Pilates Sertifika Programı’nı başlatıyoruz.

Serotonin Akademi sertifikası almaya hak kazanan pilates eğitmeni programın sonunda:

-İyi anatomi ve iyi biyomekanik bilecek

-Hareket sistemi hastalıkları ve egzersizleri hakkında yetkin olacak.

-Çok iyi bir klasik pilates repertuarının yanısıra, güncel ve çağdaş egzersiz repertuarına da sahip olacak.

Çağdaş bir meslek sahibi olmak, üyesinin fiziksel, zihinsel ve sosyal dünyasında fark yaratmak isteyen pilates eğitmen adaylarını Serotonin Akademi’ye bekliyoruz.

 

Modül 1: Hareket Anatomisi ve Kadavra eğitimi (18 saat) ve Mat-Reformer ve Cadillac kullanımının ilk basamağı (48 saat) olan egzersizlerden oluşur. Top, circle, bant, foam roller gibi küçük ekipman kullanımı, bireysel ve grup dersi düzenleme çalışmalarını da içerir.

Modül 2: Mat-Reformer-Cadillac ikinci basamak egzersizlerinden oluşan 48 saatlik eğitimden oluşur. Ayrıca omurga rahatsızlığı olan üyeye egzersiz ile yardımcı olma uygulama ve protokollerini içerir.

Modül 3: Chair ve Barrel egzersizleri ile birlikte, ekstremite (kalça, omuz, diz) rahatsızlığı olan üye ile çalışma prensiplerinden oluşur. (24 saat)

Modül 4: Tüm pilates ekipmanlarının ileri düzey egzersizleri ile birlikte; spor ve performans gibi özel hedefe yönelik protokollerden oluşan, kondisyon, kardiyo programı ve fonksiyonel çalışma. (40 saat)

Modül 5: Üst düzey pilates eğitmeni olabilmek için gerekli olan bu eğitimde olgu takip ve raporlama, yaratıcılık, disiplinler arası sentez çalışmaları. (24 saat)